1812B682M251CT
Mfr.Part #
1812B682M251CT
Description
MLCC 6800PF 250V X7R 1812
3.2
Pbfree Code :
Features :
Reach Compliance Code :
Compliant
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
ECCN Code :
EAR99
Brand :
Walsin
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Negative Tolerance :
20
Voltage - Rated :
250V
Size Code :
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
6800 pF
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets
1812B682M251CT
- 6800 pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)