1812B682M102CT
Mfr.Part #
1812B682M102CT
Description
MLCC 6800PF 1KV X7R 1812
Tolerance :
20 %
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Features :
High Voltage
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Negative Tolerance :
20
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
0.0068uF
Temperature Coefficient :
15%