1812B682K501CT
Mfr.Part #
1812B682K501CT
Description
MLCC 6800PF 500V X7R 1812
Voltage - Rated :
500V
Negative Tolerance :
10
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
10 %
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Features :
Capacitance :
0.0068uF
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Temperature Coefficient :
15%
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)