1812B682K101CT
Mfr.Part #
1812B682K101CT
Description
MLCC 6800PF 100V X7R 1812
Stock
4
In Stock :
4
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Negative Tolerance :
10
Package / Case :
1812
Voltage - Rated :
100V
Positive Tolerance :
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Terminals :
2
Width :
3.2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
JESD-609 Code :
e2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Length :
4.5
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Capacitance :
6.8nF