1812B682J501CT
Mfr.Part #
1812B682J501CT
Description
MLCC 6800PF 500V X7R 1812
Capacitance :
6800 pF
Standard
Product Status :
Active
Lead Style :
Length :
4.5 mm
Ratings :
+ 125 C
Applications :
SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.2 mm
Tolerance :
5 %
Termination Style :
SMD/SMT
Failure Rate :
Features :
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Details
Series :
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Walsin
Height - Seated (Max) :
Height :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
1812B682J501CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 6800pF