1812B563J251CT
Mfr.Part #
1812B563J251CT
Description
MLCC 0.056UF 250V X7R 1812
Tolerance :
5 %
Height :
0.8 mm
Length :
4.5 mm
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
0.056 uF
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Width :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
General Type MLCCs
Brand :
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1812B563J251CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 0.056uF