1812B561J202CT
Mfr.Part #
1812B561J202CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 560PF 2KV X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Capacitance :
560 pF
Features :
High Voltage
Failure Rate :
Packaging :
MouseReel
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
3.2 mm
Length :
4.5 mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
SMPS Filtering
Height - Seated (Max) :
Height :
0.8 mm
Tolerance :
5 %
Walsin
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets
1812B561J202CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 560pF