1812B473K500CT
Mfr.Part #
1812B473K500CT
Description
MLCC 0.047UF 50V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
15%
Type :
General Purpose MLCCs
JESD-609 Code :
e2
Capacitance :
0.047uF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
10 %
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Datasheets
1812B473K500CT
CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.047uF