1812B473K101CT
Mfr.Part #
1812B473K101CT
Description
MLCC 0.047UF 100V X7R 1812
Positive Tolerance :
10
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
10
Pbfree Code :
Standard
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10 %
Lead Style :
Reach Compliance Code :
Compliant
Temperature Coefficient :
15%
Width :
3.2
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
100V
Length :
4.5
X7R
HTS Code :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
JESD-609 Code :
e2
Capacitance :
0.047uF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Type :
General Purpose MLCCs
Size Code :
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Height :
1.25
Datasheets
1812B473K101CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.047uF