1812B473J631CT
Mfr.Part #
1812B473J631CT
Description
MLCC 0.047UF 630V X7R 1812
Standard
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.047uF
Tolerance :
5 %
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Length :
4.5 mm
Size Code :
Positive Tolerance :
5
Ceramic
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Applications :
SMPS Filtering
Height :
0.8 mm
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Walsin
Voltage Rating (DC) :
630 V
Width :
3.2 mm
Temperature Coefficient :
15%
Features :
Datasheets
1812B473J631CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 5% 0.047uF