1812B473J251CT
Mfr.Part #
1812B473J251CT
Description
MLCC 0.047UF 250V X7R 1812
Capacitance :
0.047 uF
Lead Style :
Tolerance :
5 %
Width :
3.2 mm
Height :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Length :
4.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Datasheets
1812B473J251CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 0.047uF