1812B472M251CT
Mfr.Part #
1812B472M251CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 4700PF 250V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
250V
Length :
4.5
Tolerance :
20 %
Packaging :
MouseReel
Size Code :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
3.2
Capacitance :
0.0047uF
Height :
1.25
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positive Tolerance :
20
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
15%
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Datasheets
1812B472M251CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.0047uF