1812B472K500CT
Mfr.Part #
1812B472K500CT
Description
MLCC 4700PF 50V X7R 1812
Tolerance :
10%
CERAMIC CAPACITOR
Product Depth (mm) :
3.2
Termination Style :
Pad
Package / Case :
Voltage :
50VDC
Dissipation Factor (%) :
2.5
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Capacitance :
0.0047uF
Walsin
Product Height (mm) :
1.25
Product Length (mm) :
4.5
Size (mm) :
4.5 X 3.2 X 1.25
Size Code :
Construction :
Flat
Ceramic
ECCN (US) :
Type :
General Purpose MLCCs
Capacitance Value :
0.0047uF
Temperature Coefficient :
15%
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
JESD-609 Code :
e2
Positive Tolerance :
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature (°C) :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Style :
Ceramic Chip
Mounting :
Packaging :
Tape and Reel
Width :
3.2
Microwave Application :
yes
Datasheets
1812B472K500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 1812B472K500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1812, Voltage:50VDC, Type:General Purpose MLCCs, 1812B472K500CT pinout, 1812B472K500CT datasheet PDF, 1812B472K500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 1812B472K500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.0047uF Ceramic Capacitor 10% 15% 1812