1812B472K160CT
Mfr.Part #
1812B472K160CT
Description
MLCC 4700PF 16V X7R 1812
Height :
1.25
Type :
General Purpose MLCCs
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
10 %
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Voltage - Rated :
16V
Ratings :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Width :
3.2
Temperature Coefficient :
15%
Negative Tolerance :
10
Length :
4.5
Capacitance :
0.0047uF