1812B472K101CT
Mfr.Part #
1812B472K101CT
Description
MLCC 4700PF 100V X7R 1812
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
15%
Walsin
JESD-609 Code :
e2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Positive Tolerance :
10
Applications :
GENERAL PURPOSE
Negative Tolerance :
10
Width :
3.2
Height :
1.25
Length :
4.5
Capacitance :
0.0047uF
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
10 %
Type :
General Purpose MLCCs
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Lead Spacing :
Datasheets
1812B472K101CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.0047uF