1812B472J251CT
Mfr.Part #
1812B472J251CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 4700PF 250V X7R 1812
Height :
0.8 mm
Packaging :
MouseReel
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
5 %
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Applications :
SMPS Filtering
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Length :
4.5 mm
Capacitance :
4700 pF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
250V
Width :
3.2 mm
Capacitors
Datasheets
1812B472J251CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 4700pF