1812B472J201CT
Mfr.Part #
1812B472J201CT
Description
MLCC 4700PF 200V X7R 1812
Capacitance :
4700 pF
Width :
3.2 mm
Voltage - Rated :
200V
Height :
0.8 mm
Length :
4.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
5 %
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B472J201CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 4700pF