1812B472J101CT
Mfr.Part #
1812B472J101CT
Description
MLCC 4700PF 100V X7R 1812
Height :
1.25
Width :
3.2
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Number of Terminals :
2
HTS Code :
Tolerance :
5 %
Type :
General Purpose MLCCs
Size Code :
Reach Compliance Code :
Compliant
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Series :
SIZE(GENERAL)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
15%
Length :
4.5
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Capacitance :
0.0047uF