1812B394K201CT
Mfr.Part #
1812B394K201CT
Description
MLCC 0.39UF 200V X7R 1812
Width :
3.2 mm
Voltage - Rated :
200V
Length :
4.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Type :
High Capacitance MLCC
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±10%
Datasheets
1812B394K201CT
- 0.39 μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812B394K201CT Overview
A program's size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812B394K201CT Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)