1812B394K101CT
Mfr.Part #
1812B394K101CT
Description
MLCC 0.39UF 100V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Tolerance :
10 %
Negative Tolerance :
10
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.39uF
Type :
General Purpose MLCCs
Temperature Coefficient :
15%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
100V