1812B393K251CT
Mfr.Part #
1812B393K251CT
Description
MLCC 0.039UF 250V X7R 1812
Voltage - Rated :
250V
Series :
Length :
4.5
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
10
Height :
1.25
Walsin
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Tolerance :
10 %
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
SMPS Filtering
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
15%
Capacitance :
0.039uF
Width :
3.2
Datasheets
1812B393K251CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.039uF