1812B392M102CT
Mfr.Part #
1812B392M102CT
Description
MLCC 3900PF 1KV X7R 1812
JESD-609 Code :
e3
Features :
High Voltage
TR, PLASTIC, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Positive Tolerance :
20
Temperature Coefficient :
15%
Negative Tolerance :
20
Termination :
Standard
ECCN Code :
EAR99
Ceramic Capacitors
Voltage Rating (DC) :
1 kV
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Pbfree Code :
Subcategory :
Capacitors
HTS Code :
Capacitance :
0.0039uF
Tolerance :
20 %
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000 V
Brand :
Walsin
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Datasheets
1812B392M102CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.0039uF