1812B392J251CT
Mfr.Part #
1812B392J251CT
Description
MLCC 3900PF 250V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Capacitors
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
5 %
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Length :
4.5 mm
Height :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
X7R
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Width :
3.2 mm
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
3900 pF
Product Type :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Failure Rate :
Voltage - Rated :
250V
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
1812B392J251CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 3900pF