1812B392J202CT
Mfr.Part #
1812B392J202CT
Description
MLCC 3900PF 2KV X7R 1812
Width :
3.2 mm
Ratings :
Lead Style :
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Lead Spacing :
Height :
0.8 mm
Features :
High Voltage
Length :
4.5 mm
Case Code (Metric) :
Failure Rate :
Packaging :
MouseReel
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Capacitance :
3900 pF
Tolerance :
5 %
Voltage Rating (DC) :
2 kV
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Termination Style :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B392J202CT
1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 3900pF