1812B391J202CT
Mfr.Part #
1812B391J202CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 390PF 2KV X7R 1812
Height :
0.8 mm
Series :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
RoHS :
Details
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Capacitance :
390 pF
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Features :
High Voltage
Length :
4.5 mm
Voltage Rating (DC) :
2 kV
Ratings :
Applications :
SMPS Filtering
Tolerance :
5 %
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Width :
3.2 mm
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Datasheets
1812B391J202CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 390pF