1812B334K251CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812B334K251CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 0.33UF 250V X7R 1812
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size Code :
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
JESD-609 Code :
e3
Width :
3.2
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Height :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Multilayer :
yes
Positive Tolerance :
10
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
4.5
Temperature Characteristics Code :
X7R
Negative Tolerance :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
330nF