1812B334J201CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812B334J201CT
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 0.33UF 200V X7R 1812
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Tolerance :
5 %
Product Type :
Ceramic Capacitors
Brand :
Walsin
Product Status :
Active
Width :
3.2 mm
Thickness (Max) :
Subcategory :
Capacitors
Failure Rate :
Dielectric :
X7R
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Product :
General Type MLCCs
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Features :
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Termination :
Standard
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
0.8 mm
Capacitance :
0.33 uF
Packaging :
MouseReel
Height - Seated (Max) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Class :
Class 2
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Walsin
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Length :
4.5 mm
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B334J201CT
1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 0.33uF