1812B333M251CT
Mfr.Part #
1812B333M251CT
Description
MLCC 0.033UF 250V X7R 1812
Voltage - Rated :
250V
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
Capacitance :
0.033uF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Negative Tolerance :
20
Standard
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Temperature Coefficient :
15%
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
ECCN Code :
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Brand :
Walsin
HTS Code :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
20 %
Product Status :
Active
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
1812B333M251CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.033uF