1812B333K631CT
Mfr.Part #
1812B333K631CT
Description
MLCC 0.033UF 630V X7R 1812
Temperature Coefficient :
15%
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
HTS Code :
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.033uF
Reach Compliance Code :
Compliant
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Tolerance :
10 %
Voltage - Rated :
630V
Negative Tolerance :
10
+ 125 C
Voltage Rating (DC) :
630 V
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Walsin
Lead Free :
Lead Free
Height - Seated (Max) :
ECCN Code :
1812 (4532 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Lead Spacing :
Pbfree Code :
Datasheets
1812B333K631CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.033uF