1812B333K101CT
Mfr.Part #
1812B333K101CT
Description
MLCC 0.033UF 100V X7R 1812
Capacitance :
0.033uF
Negative Tolerance :
10
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
15%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Width :
3.2
Length :
4.5
Height :
1.25
Positive Tolerance :
10
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Tolerance :
10 %
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
JESD-609 Code :
e2
Type :
General Purpose MLCCs
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1812B333K101CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.033uF