1812B332K302CT
Mfr.Part #
1812B332K302CT
Description
MLCC 3300PF 3KV X7R 1812
Capacitance :
3300 pF
Width :
3.2 mm
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Features :
High Voltage
Length :
4.5 mm
Tolerance :
±10%
Type :
High Capacitance MLCC
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
1812B332K302CT
- 3300 pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812B332K302CT Overview
A program's size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812B332K302CT Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)