1812B332J501CT
Mfr.Part #
1812B332J501CT
Description
MLCC 3300PF 500V X7R 1812
Voltage Rating (DC) :
500 V
Tolerance :
5 %
Capacitance :
3300 pF
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Lead Style :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Length :
4.5 mm
Voltage - Rated :
500V
Product Status :
Active
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.8 mm
Width :
3.2 mm
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
1812B332J501CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 3300pF