1812B332J202CT
Mfr.Part #
1812B332J202CT
Description
MLCC 3300PF 2KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Voltage Rating (DC) :
2 kV
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Case Code (Metric) :
Features :
High Voltage
Tolerance :
5 %
Width :
3.2 mm
Capacitance :
3300 pF
Height :
0.8 mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
4.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Datasheets
1812B332J202CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 3300pF