1812B273M101CT
Mfr.Part #
1812B273M101CT
Description
MLCC 0.027UF 100V X7R 1812
Negative Tolerance :
20
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
15%
Capacitance :
0.027uF
Tolerance :
20 %
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)