1812B273K201CT
Mfr.Part #
1812B273K201CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 0.027UF 200V X7R 1812
Manufacturer :
Walsin Technology
Length :
4.5
Standard
Class :
Class 2
Walsin
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Series :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packaging :
MouseReel
Height :
1.25
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
JESD-609 Code :
e2
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
10
Tolerance :
10 %
Capacitance :
0.027uF
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Width :
3.2
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
15%
Size Code :
Applications :
SMPS Filtering
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Ratings :
Brand :
Walsin
Datasheets
1812B273K201CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.027uF