1812B272J251CT
Mfr.Part #
1812B272J251CT
Description
MLCC 2700PF 250V X7R 1812
Height :
0.8 mm
Tolerance :
5 %
Length :
4.5 mm
Width :
3.2 mm
Lead Style :
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
2700 pF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Datasheets
1812B272J251CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 2700pF