1812B272J202CT
Mfr.Part #
1812B272J202CT
Description
MLCC 2700PF 2KV X7R 1812
Tolerance :
5 %
Height :
0.8 mm
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Width :
3.2 mm
Features :
High Voltage
General Type MLCCs
Voltage Rating (DC) :
2 kV
Capacitance :
2700 pF
Length :
4.5 mm
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Datasheets
1812B272J202CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 2700pF