1812B224K201CT
Mfr.Part #
1812B224K201CT
Description
MLCC 0.22UF 200V X7R 1812
Surface Mount
Number of Terminations :
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Characteristics Code :
X7R
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Length :
4.5mm
Depth :
3.2mm
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
220nF
Packaging :
Tape and Reel
Surface Mount :
Max Operating Temperature :
125°C