1812B224K100CT
Mfr.Part #
1812B224K100CT
Description
MLCC 0.22UF 10V X7R 1812
Capacitance :
0.22uF
Positive Tolerance :
10
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10 V
Temperature Coefficient :
15%
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
10
Tolerance :
10 %
Datasheets
1812B224K100CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.22uF