1812B224J250CT
Mfr.Part #
1812B224J250CT
Description
MLCC 0.22UF 25V X7R 1812
Voltage - Rated :
25V
Positive Tolerance :
5
Series :
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Capacitance :
0.22uF
Failure Rate :
Lead Free :
Lead Free
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Voltage Rating (DC) :
25 V
Negative Tolerance :
5
Temperature Coefficient :
15%
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
5 %
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Multilayer :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B224J250CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 5% 0.22uF