1812B223M250CT
Mfr.Part #
1812B223M250CT
Description
MLCC 0.022UF 25V X7R 1812
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
15%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Series :
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
General Purpose MLCCs
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Active
Pbfree Code :
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size Code :
Negative Tolerance :
20
Tolerance :
20 %
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
0.022uF
HTS Code :
Lead Spacing :
Datasheets
1812B223M250CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.022uF