1812B223M101CT
Mfr.Part #
1812B223M101CT
Description
MLCC 0.022UF 100V X7R 1812
JESD-609 Code :
e2
1.25
Pbfree Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
Series :
SIZE(GENERAL)
Temperature Coefficient :
15%
ECCN Code :
EAR99
Type :
General Purpose MLCCs
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
General Type MLCCs
Lead Free :
Lead Free
Positive Tolerance :
20
Walsin
Multilayer :
Voltage Rating (DC) :
100 V
Class 2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Capacitance :
0.022uF
Negative Tolerance :
20
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
20 %
Failure Rate :
Reach Compliance Code :
Compliant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1812B223M101CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.022uF