1812B223K631CT
Mfr.Part #
1812B223K631CT
Description
MLCC 0.022UF 630V X7R 1812
Negative Tolerance :
10
JESD-609 Code :
e3
Lead Spacing :
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
+ 125 C
Voltage Rating (DC) :
630 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Applications :
SMPS Filtering
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
10 %
Capacitance :
0.022uF
Temperature Coefficient :
15%
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812B223K631CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.022uF