1812B223K101CT
Mfr.Part #
1812B223K101CT
Description
MLCC 0.022UF 100V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
1.25
JESD-609 Code :
e2
Size Code :
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.022uF
Negative Tolerance :
10
Voltage Rating (DC) :
100 V
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Width :
3.2
Temperature Coefficient :
15%
Positive Tolerance :
10
Type :
General Purpose MLCCs
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
10 %
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Length :
4.5
Datasheets
1812B223K101CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.022uF