1812B223J500CT
Mfr.Part #
1812B223J500CT
Description
MLCC 0.022UF 50V X7R 1812
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Length :
4.5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
1.25
Voltage - Rated :
50V
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
15%
Tolerance :
5 %
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage Rating (DC) :
50 V
Width :
3.2
Type :
General Purpose MLCCs
JESD-609 Code :
e2
Series :
SIZE(GENERAL)
Capacitance :
0.022uF
Datasheets
1812B223J500CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 5% 0.022uF