1812B222M202CT
Mfr.Part #
1812B222M202CT
Description
MLCC 2200PF 2KV X7R 1812
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000 V
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage Rating (DC) :
2 kV
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style :
Temperature Characteristics Code :
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Temperature Coefficient :
15%
Negative Tolerance :
20
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packaging :
MouseReel
Capacitance :
0.0022uF
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Features :
High Voltage
Number of Terminals :
2
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
HTS Code :
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Product :
General Type MLCCs
Size Code :
Case Code (Metric) :
Package :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
- 55 C
Pbfree Code :
Tolerance :
20 %
Class 2
Positive Tolerance :
Datasheets
1812B222M202CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.0022uF