1812B222K201CT
Mfr.Part #
1812B222K201CT
Description
MLCC 2200PF 200V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Tolerance :
10 %
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200 V
Negative Tolerance :
10
JESD-609 Code :
e2
Height :
1.25
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Voltage Rating (DC) :
200 V
Voltage - Rated :
200V
SMPS Filtering
Reach Compliance Code :
Compliant
Ratings :
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Length :
4.5
HTS Code :
Temperature Coefficient :
15%
Width :
3.2
Positive Tolerance :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.0022uF
Datasheets
1812B222K201CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.0022uF