1812B184M251CT
Mfr.Part #
1812B184M251CT
Description
MLCC 0.18UF 250V X7R 1812
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
SMPS Filtering
JESD-609 Code :
e3
Negative Tolerance :
20
Tolerance :
20 %
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Temperature Coefficient :
15%
Capacitance :
0.18uF
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Voltage Rating (DC) :
250 V
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Walsin
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1812B184M251CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.18uF