1812B154M201CT
Mfr.Part #
1812B154M201CT
Description
MLCC 0.15UF 200V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Reach Compliance Code :
Compliant
Negative Tolerance :
20
Lead Style :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200 V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
yes
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Positive Tolerance :
20
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Voltage Rating (DC) :
200 V
JESD-609 Code :
e2
Lead Spacing :
Tolerance :
20 %
RoHS :
Details
Features :
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
15%
Capacitance :
0.15uF
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Datasheets
1812B154M201CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.15uF