1812B154K500CT
Mfr.Part #
1812B154K500CT
Description
MLCC 0.15UF 50V X7R 1812
JESD-609 Code :
e2
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
15%
Series :
HTS Code :
Height :
1.25
Walsin
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50 V
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10 %
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
RoHS :
Non-Compliant
Surface Mount, MLCC
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminals :
2
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Type :
General Purpose MLCCs
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage Rating (DC) :
50 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Capacitance :
150 nF
Datasheets
1812B154K500CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 150nF